פרויקטים בא.מ.י

מחלקת הפרויקטים בא.מ.י בניהולו של יואל ליבה, העמידה לה למטרה לכבד את אמני הבמה הוותיקים בישראל. לזכור ולהזכיר ע"י ייזום פרויקטים והעלאת מופעים לכבודם, כפי שנאמר "דור שאינו מכבד את עברו, אין לו עתיד".

פרויקט הדגל

נותנים כבוד

אירוע מפעל חיים שנתי

נותנים כבוד | אירוע מפעל חיים שנתי הקיים כבר 13 שנה בו מעניקים אות הוקרה לאמני ותיקים חברי א.מ.י, מטרת האירוע היא ציון לשבח והבעת הערכה והוקרה לאמנים הוותיקים אשר הגיעו להישגים ואשר תרמו תרומה משמעותית לחיי התרבות והאמנות בארץ. אות ההוקרה ניתן לחברי אמי אמני במה בתחומים הבאים: מוסיקה, תיאטרון, מחול, שירה, קוסמות, אמנות קרקס ותיאטרון רחוב. אות הוקרה הפתוח לכלל הציבור מוענק ל"יקיר תרבות" בגין תרומתו לקידום התרבות והאמנות בארץ. 

 

פרוייקטים קבועים

· מופעי הצדעה לוותיקי א.מ.י –א.מ.י מקיימת גם אירועים לאמן יחיד, עורכים טקס לכבוד האמן שבו מעניקים לו תעודת הוקרה, מקרינים סרט שהכינו עבורו ומעניקים לו שי כספי. חלק מן המופעים משודרים בטלויזיה , ומעניקים לאמן את הכבוד לו הוא ראוי. 

· מופע הצדעה  לותיקי תיאטרון היידיש, על תרומתם לתרבות היידיש בישראל.

· אירועי חשיפה שבהם האמנים מציגים מרכולתם בפני רכזי תרבות  וקניינים מכל הארץ. 

· בכל שנה מגיעים לאזכרות של אמנים חברי א.מ.י שהלעו לעולמם. מכבדים את זכרם ומניחים זר על קבריהם.

 

פרויקט בולטים בעבר

· מופעי הצדעה לאמנים ותיקים כגון: המלחין אפי נצר, השחקן יוסי סגל, השחקן דודיק סמדר, הזמרת והשחקנית דינה גולן, השחקן יענקל'ה בן-סירא, השחקן ואיש התיאטרון שמעון לב-ארי, השחקנית מרים נבו, השחקן אברמל'ה מור, הרקדנית מלכה חג'בי, שחקן ויו"ר א.מ.י לשעבר דודו דותן, המשורר חיים חפר, השחקן יוסי גרבר, השחקן ספי ריבלין, הזמרת יפה ירקוני ועוד רבים אחרים

מופע תמיכה במשפחת שליט בתקופה השבי של בנם, גלעד. קבלת שבת יחד איתם ומיטב אמני ישראל.

·  שיתוף פעולה עם תיאטרון הסמטה ביפו – הצדעה לשחקנים ותיקים.

·  שיתוף פעולה עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בקיום מופע להעלאת המודעות לחשיבות התרבות בירושלים.

·  אירוע מטעם המשרד לשוויון חברתי לחלוק כבוד לותיקי א.מ.י.

·  מופע לכבוד נשיא המדינה, שמעון פרס. שיריו של הנשיא פרס הולחנו ע"י קובי אושרת ובוצעו לכבודו ע"י מיטב הזמרים: נינט טייב, אריק סיני, יזהר כהן ועוד. מהמופע הזה יצא דיסק כמחווה מרגשת לנשיא המדינה שביקש לקיים טקס נוסף על מנת להודות לכל המשתתפים.  

מופע הצדעה לזמר המזרחי ולמעבד המוסיקלי, יעקב למאי. במופע השתתפו הזמרים- ליאור נרקיס, עופר לוי, אייל גולן, שרית חדד ועוד.

יעדים

  • יצירת מופע בשם "מחזירים אהבה לקהילה" המשלב בין זמרים ותיקים לבין זמרים צעירים.
  • הקמת כפר אומנים – ישוב שבו יתגוררו בעיקר אומנים, צעירים וותיקים.
  • לייצר קשר ישיר יותר בין משרדי התרבות בישראל לבין מופעי פרינג', למען אומנים ותיקים וצעירים.
  • ליצור מופעים לאחר התקופה הקשה של הקורונה לאמני ישראל
    שיתוף פעולה בין משרד התרבות והספורט ובין אמי ליצירת תקציבים לתמיכה במופעים למען אמני ישראל

רכז פרויקטים

יואל ליבה, שחקן תיאטרון וקולנוע, השתתף במופעים עם מיטב אמני ישראל, בתיאטרון הבימה, צוותא, בתיאטרון ילדים ונוער "אורנה פורת" ובסרטים, מסע אלונקות, יוצאים קבוע, הקרב על הועד, חמש חמש ועוד. עבד עם שייקה אופיר, יוסי בנאי, ניסים אלוני , פשנל

בשנים האחרונות עובד כמנהל הפרויקטים של אמי, שם לעצמו מטרה לפעול למען אמני ישראל, לסייע להם, להיות אוזן קשבת, ולסייע בפתרונות, כמו כן לקדם פרויקטים בא.מ.י ולייצר אירועים בהשתתפות אמנים שונים.

יואל ליבה

אשכולות | החברה לזכויות מבצעים

תפקידה של אשכולות לייצג את כל בעלי זכויות – המבצעים בישראל, בניהול משא ומתן על גובה התמלוגים – עבור כל הביצועים המשודרים, לגבות אותם מכל גוף שמעוניין לשדר/להשמיע/ולהציג את ביצועיהם ולחלק אותם לכל האמנים הזכאים.

כיצד היא פועלת?
על-ידי חתימה על "כתב העברת זכויות" מעביר השחקן את זכויות המבצעים שלו ל"אשכולות" ובכך מעניק לה כוח במקרה של תביעות שהיא תובעת בבית המשפט. בנוסף, במקרה שהמפיק ידרוש מן האמן להעביר אליו את זכויותיו, יוכל האמן לסרב ולומר שהזכויות הועברו כבר ל-"אשכולות". אשכולות חותמת על הסכמים עם גופי השידור השונים בהם היא מאשרת את השימוש בביצועים תמורת סכום כולל שנתי שיחולק בין כל האמנים שנעשה שימוש בביצועיהם.

צרו קשר
אשכולות | החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל בע"מ
אבן גבירול 30, תל-אביב 64078
טל. 03-5253737 פקס. 03-5285169
Email: eshkolot@eshkolot.co.il
בקרו באתר "אשכולות"
Web: http://www.eshkolot.co.il

לוגו אשכולות

לקבלת תמלוגים אנו ממליצים להיכנס לאתר אשכולות למידע והצטרפות

אנחנו כאן עבורכם

Keren Eshkolot Logo

קרן אשכולות לעזרה הדדית הינה יוזמה של אשכולות וזאת מתוך מטרה לסייע כלכלית, במידת האפשר, לאמנים מבצעים בישראל הזקוקים

דילוג לתוכן