שחקנים

א.מ.י פועלת לשמירת זכויות השחקנים ומתמקדת לצד שחקני התיאטרון בקבוצות ייחודיות ומרכזיות שמשלבות את אמנות התיאטרון והמופע. חברים בא.מ.י לצד שחקני תיאטרון, מנחים מהשורה הראשונה, סטנדאפיסטים, מספרי הסיפורים, קוסמים, אמני תיאטרון רחוב ואמני קרקס. המטרה ליזום פרויקטים להשתלבותם במשפחת האמנים, כמו כן לקדם חוקים בכנסת שיאפשרו מתן תמיכות לקבוצות אלה, שילובם בקרנות סיוע של מפעל הפיס, קרן רבינוביץ, שיפור תנאים ומעמד בביטוח לאומי והגנה במקרה אבטלה, כל אלה יתרמו להפיכתם לחלק ממשפחת אמני הבמה באופן מלא.  

א.מ.י יוזמת קשרים עם פסטיבלים תיאטרון פרינג' ברחבי אירופה ומידי שנה יוצאות משלחות אמנים לייצג אותנו בחו"ל ולהציג את האמנות הישראלית בגולה. ובכך תורמת א.מ.י לקידום וחשיפת אמנים ואמנות ישראלית ובחו"ל. 

ברכות

פרס מפעל חיים א.מ.י

בטקס "נותנים כבוד" – מפעל חיים של א.מ.י, נבחרו אמנים מובילים במגוון תחומים. בתחום המשחק ניתן הפרס השנה לאמנים

הרכב השחקנים - זהו זה
יונה אליאן | שחקנית
ג'וליאן שגרן | שחקן

קוסמים

תיאטרון רחוב
אמנות הקרקס

מספרי סיפורים

קוסמים

א.מ.י סוד בקסם

אגודת הקוסמים ואמני החושים הצטרפה לא.מ.י לפני שני עשורים ומאז 100 חבריה הם חברי א.מ.י הזכאים לסל ההטבות שמגיע לכל חבר. ביניהם הגשת מועמדות למלגות א.מ.י, כמו כן רשאים הקוסמים לקבל יעוץ משפטי מעורך דין האגודה. באירוע מפעל חיים המוענק כל שנה לאמנים ותיקים נבחר גם קוסמ/ת ותיק/ה. האיגודים משתפים פעולה בכנסים ובסדנאות מקצועיות לחברים.   

א.מ.י נאבק עם הקוסמים לשינוי קריטריונים בקבלת תקציבים ממשרד התרבות ומפעל הפיס והכללת הקוסמים במשפחת האמנים הישראלית שהטינם חברי א.מ.י.

מוזמנים לאתר הרשמי של אגודת הקוסמים ואמני החושים

ברכות

פרס מפעל חיים א.מ.י

בטקס "נותנים כבוד" – מפעל חיים של א.מ.י, נבחרו עשרה אמנים מובילים במגוון תחומים. בתחום הקוסמות ניתן הפרס השנה לאמן

אייל באיער | קוסם

מספרי סיפורים

העמותה לקידום אמנות מספרי הסיפורים בישראל הוקמה בשנת 2008 מתוך מטרה לעודד את ההכרה והתמיכה הממסדית והציבורית באמנות מספרי הסיפורים כתחום נפרד ועצמאי משאר אמנויות הבמה. חברי העמותה הצטרפו לא.מ.י בשנת 2020 המשתפת פעולה לקידום מאבקיה להכרה ממסדית. אמנות מספרי הסיפורים נחשבת כאמנות במה העתיקה ביותר. מאז שחר התרבות, היו אלה מספרי הסיפורים שהתוו דרך במספר תחומי חיים באמצעיים ורבאליים. עם התפתחות הטכנולוגיה האמנות נדחקה לשוליים של עולם התרבות. ישראל הייתה אחת המדינות הראשונות שהחיו את האמנות ובשנות ה-80 הוקם בבית אריאלה בתמיכת עיריית תל אביב בית ספר למספרי סיפורים, מספרי הסיפורים התחילו להופיע בטלוויזיה ובשנות התשעים הוקם פסטיבל מסחרי פופולרי בגבעתיים בניהולו של יוסי אלפי העמותה משתפת פעולה עם א.מ.י בקידום הכרה ציבורית וממסדית באמנות מספרי הסיפורים כאמנות שוות ערך לאמנויות במה המקבילות לה. תומכת בקידום מקצועי, מתן יעוץ תעריפי, פיתוח מקצועי, שיתוף פעולה בכנסים ואירועים עתידיים.

מוזמנים לאתר הרשמי של עמותת מספרי סיפורים

אמני קרקס
ותיאטרון רחוב

בשנים האחרונות מצטרפים לשורות א.מ.י – להטוטנים, פנטומימאים, ליצנים, אקרובטים, הולכי קביים, קוסמים, נערי ונערות גומי, דמויות שטח, פסלים חיים, לוליינים ואחרים.

מזה שנים אמני הרחוב מחפשים הכרה במקצועם ובאמנותם. כיום הממסד מכיר בהם כתאטרון שוליים. הקישוט לאירועים. העבודה היא רבה ומפרנסת רבים, אך ישנה תמיד התחושה של מחוץ למסגרת ולא שייכים.ות

מטרתנו בא.מ.י להפוך את אמני הקרקס ותיאטרון הרחוב  לחלק  מהנוף התרבותי המקצועי בישראל. לשפר תנאי העסקה, חדרי הלבשה מסודרים, תשלומים מסודרים, תכניות טלוויזיה ואודישנים, להעצים את המקצוע, שאמני קרקס יופיעו עם כישרונותיהם המיוחדים על במות ובתוכניות אירוח. להדגיש את הזוהר של האמנות הזאת.

א.מ.י – אגודת אמני ישראל, מכירה בצורך ההדדי המפרה של אמני הרחוב ואמני הבמה אחד בשני. א.מ.י מבינה את המצוקות והלחצים של קהילת אמני הרחוב ופותחת את ליבה ואוזניה לצרכי אמני קרקס ותיאטרון רחוב.

מתוך כך התקבלה החלטה להקים מחלקה לאמני רחוב בתוך אגודת אמני ישראל. מחלקה המותאמת לצרכיהם של אמני הרחוב תוך שימוש במשאבי האגודה. המשאבים כוללים יעוץ משפטי, הלוואות, ביטוחים מותאמים, מפגשי ייעוץ, ניסוח מסמך הזמנת אירוע ".

א.מ.י הוסיפו לתקנון האגודה את בעלי המקצועות של תאטרון הרחוב ואמנויות הרחוב.

על כן אנו קוראים לכם, אמני הרחוב, להצטרף לבית אמני ישראל, להרגיש שייכים, לדעת שיש מקום בו ניתנת לכם הזכות להשמיע את קולכם.

בואו עזרו לנו במאמץ לקידום תיאטרון הרחוב בקהיליית האמנים והתרבות הישראלית.

מצורף לשימושכם "טופס הזמנת אירוע" לאמני קרקס,

זכרו תמיד לדאוג לחתימה על טופס כזה לפני קבלת כל עבודה ולא להסתפק בsms או וואצאפ.

אשכולות | החברה לזכויות מבצעים

תפקידה של אשכולות לייצג את כל בעלי זכויות – המבצעים בישראל, בניהול משא ומתן על גובה התמלוגים – עבור כל הביצועים המשודרים, לגבות אותם מכל גוף שמעוניין לשדר/להשמיע/ולהציג את ביצועיהם ולחלק אותם לכל האמנים הזכאים.

כיצד היא פועלת?
על-ידי חתימה על "כתב העברת זכויות" מעביר השחקן את זכויות המבצעים שלו ל"אשכולות" ובכך מעניק לה כוח במקרה של תביעות שהיא תובעת בבית המשפט. בנוסף, במקרה שהמפיק ידרוש מן האמן להעביר אליו את זכויותיו, יוכל האמן לסרב ולומר שהזכויות הועברו כבר ל-"אשכולות". אשכולות חותמת על הסכמים עם גופי השידור השונים בהם היא מאשרת את השימוש בביצועים תמורת סכום כולל שנתי שיחולק בין כל האמנים שנעשה שימוש בביצועיהם.

צרו קשר
אשכולות | החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל בע"מ
אבן גבירול 30, תל-אביב 64078
טל. 03-5253737 פקס. 03-5285169
Email: eshkolot@eshkolot.co.il
בקרו באתר "אשכולות"
Web: http://www.eshkolot.co.il

לוגו אשכולות

לקבלת תמלוגים אנו ממליצים להיכנס לאתר אשכולות למידע והצטרפות

אנחנו כאן עבורכם

Keren Eshkolot Logo

קרן אשכולות לעזרה הדדית הינה יוזמה של אשכולות וזאת מתוך מטרה לסייע כלכלית, במידת האפשר, לאמנים מבצעים בישראל הזקוקים

דילוג לתוכן