א.מ.י. – אגודת אמני ישראל ע"ר

הינה אגודה המייצגת את כלל האמנים המבצעים בישראל – ותיקים וצעירים, חילוניים ודתיים, עולים ובני הארץ, שחקני במה, שחקני מסך, זמרים, רקדנים, קוסמים, בדרנים, מדובבים, מספרי סיפורים – כולם!

א.מ.י – אגודת אמני ישראל היא עמותה ציבורית המאגדת את כלל האמנים המבצעים בישראל. א.מ.י פועלת בין היתר למען קידום מעמד האמן, שיפור תנאי השתכרות ותנאי העסקה. קידום פעילות חוקתית ותקציבית בכל הקשור בענייני חינוך ותרבות בכנסת, קידומם המקצועי של חברי האגודה ועוד.

את הקמת האגודה יזמו ב-1979 מספר אמנים מהשורה הראשונה, בעיקר על מנת להושיט עזרה ולשמור על זכויותיהם המקצועיות של כל האמנים. בעיקר לאלה המתקשים לעמוד במלחמה המתמדת נגד קיפוח זכויותיהם. וכך קמה "מטריה" למאבק ולשמירה על תנאי עבודתם ושכרם של כלל אמני ישראל בתיאטרון, בקולנוע, ברדיו ובטלוויזיה, על במות הבידור ובכל מקום אחר.

אחד התפקידים הרגישים שא.מ.י. עוסקת בהם הוא סיוע לאמנים במצוקה בדרך של "מתן בסתר". לצד האגודה עומדות 2 קרנות לעזרה הדדית מהם מחלקת א.מ.י הלוואות ומענקים לאמנים רבים.

האמן מטבעו, הנו ברייה התורמת לסביבתה וכאן עולה חשיבותה של א.מ.י. כאגודה המנווטת את עיקר פעולות התנדבות האמנים בישראל.

א.מ.י מקיימת קשרים הדוקים וטובים עם איגודי אמנים בעולם ואף פעילה בהם.

הצוות

מיה גביזון

רכזת פעילות העמותה

יוליה סימייב

רכזת פרויקטים

ארז אלון

פיתוח מקצועי ומועדון הטבות

קטי סיבוני

רכזת מחלקת רקדנים

טניה סובול

רכזת מחלקת עולים ושחקנים

יואל ליבה

רכז פרויקטים ומחלקת זמרים

רחל רייכרט

רכזת מדיה

ריקי קירשנבאום

קשרי לקוחות

תהילה גולדברג 

רכזת רישום חברים

דבר היו"ר

רון גנג | יו"ר הועד המנהל

חברות וחברי אמ"י, יקרות ויקרים, אני מבקש לפנות אליכם לראשונה לאחר היבחרותי ליו"ר אמ"י, איגוד אמני ישראל. נבחרתי על ידי הועד המנהל של אמ"י בהיותי חבר בועד, עם פרישתו וסיום תפקידו של היו"ר הקודם, ידידי יעקב, יענק'לה מנדל.

אני נכנס לנעליהם של יושבי הראש לדורותיהם, מי שהקימו את אמ"י והוליכו אותו בנתיבים מפוארים, אילי גורליצקי, מוסקו אלקלעי ז"ל, שייקה לוי, דודו דותן ז"ל, חנן יובל ויעקב מנדל, ועושה את זה בחרדת קודש ובתחושת שליחות גדולה ואחריות כבדה. אמ"י איגוד אמני ישראל הנו הגוף שחרש את התלם הראשון בישראל בדאגה למעמד האמן ולרווחתו ולמקומה של התרבות בפסיפס החיים בארץ, ואני כולי נרתם למשימת השימור והקידום של כל הערכים הללו.

יענקל`ה מנדל

פרידה

מיו"ר ועד המנהל היוצא

יעקב, יענק'לה מנדל

חברותי וחברי בא.מ.י., איגוד אמני ישראל

ברגשות מעורבים אני מבקש להיפרד כאן מתפקידי רב השנים כיו"ר א.מ.י., תקופה משמעותית ביותר בחיי. התחושות מורכבות כי מצד אחד הגיע הזמן שתיפתח הדלת לאנשים חדשים, לפעילות ולהנהגה חדשות וגם לי– יפתחו אופקים חדשים. מצד שני אני קצת נעצב אל לבי כי א.מ.י. עבורי זאת משפחה, ומשפחה לא עוזבים, ובעצם, כמו כולכם, אני ממשיך להיות חלק מהמשפחה כחבר נאמן, ומעמיד את נסיוני לכל ממשיכי הדרך.

יחד אתי עוזב את הועד המנהל ידידי חנן יובל, לו אני מבקש לומר תודה מיוחדת. חנן הנו ותיק חברי הועד המנהל בא.מ.י.: הוא התחיל את דרכו והתגייסותו לצדו של אלי גורליצקי ב-1984, משם המשיך עם מוסקו אלקלעי ז"ל, שייקה לוי, דודו דותן ז"ל– אותו החליף בתפקיד היו"ר אחרי מותו של דודו וב2002 קבל את פני כשנבחרתי אני להיות היו"ר, ומאז הוא לצדי.

גם חנן וגם אני נבחרנו לאחרונה לשמש כדירקטורים בחברת "אשכולות", תפקיד חשוב מאין כמותו לשמירת זכויות הביצוע של אמני ישראל, אבל גם כזה שמחייב אותנו לפרוש מהועד המנהל של א.מ.י., זאת על פי הסכם הפשרה שבא להביא שקט וקידמה ל"אשכולות". בתפקידי החדש כיו"ר דירקטוריון "אשכולות", כשלצדי חנן יובל כחבר הדירקטוריון, אני מבטיח להילחם על זכויותינו ולפעול לטובת כולנו, האמנים המבצעים. אני רואה זכות גדולה להמשיך את דרכו של היו"ר הקודם והמייסד של "אשכולות" ומי שהיה בין מייסדי א.מ.י.– אילי גורליצקי היקר.

כמעט עשרים שנה בתפקיד היו"ר הביאו לחיי חוויות, התרגשויות ותחושה של עשייה. לא תמיד הצלחנו בכל מה שרצינו אבל נדמה לי שזכיתי להביא הרבה כבוד וייקר לאיגודנו היקר, ידעתי לעמוד בפרץ במשברים גדולים ובמאבקים נגד כוחות רבים, כולל של ממשלת ישראל, הייתי שותף לגיוסים, למלחמות על מעמד האמן, לאירועים ולהפקות שהביאו לנו הרבה כבוד. את כל אלה – לא יכלתי להוציא אל הפועל ללא עובדינו המסורים במשרד וחברי הועד המנהל לאורך השנים. השם "א.מ.י." הנו מותג שאין שני לו!

בחילופי הדורות הנעשים בימים אלה– א.מ.י. מופקד בידיהם האמונות של רון גנג, היו"ר הנבחר החדש ומיה גביזון, המנכ"לית החדשה שלנו, לצד הועד המנהל וצוות העובדים. אני בטוח שהצוות הזה, מיה ורון, יידעו לנתב את דרכו של א.מ.י. לעתיד טוב. גם חנן וגם אני נמשיך להיות בסביבה, גם כחברי קרן אמ"י לעזרה הדדית וגם כחברים נאמנים באיגוד היקר לליבנו.

חברי

הועד המנהל

רון גנג | יו"ר הועד המנהל

יעקב נווה | חבר הועד המנהל

יורם בוקר | חבר הועד המנהל

איל באיער | חבר הועד המנהל

יהודה אליאס | חבר הועד המנהל

אופירה גלוסקא | חברת הועד המנהל

יעקב שפירו | חבר הועד המנהל

חברי ועדת ביקורת

משה גל | ביקורת

ניקו בר | ביקורת

שמואל אסרף | ביקורת

חברי ועדת משמעת

יוסי סגל | משמעת

דינה דורון | משמעת

באלדי אולייר | משמעת