א.מ.י. – אגודת אמני ישראל ע"ר

הינה אגודה המייצגת את כלל האמנים המבצעים בישראל – ותיקים וצעירים, חילוניים ודתיים, עולים ובני הארץ, שחקני במה, שחקני מסך, זמרים, רקדנים, קוסמים, קרקסנים, בדרנים, מדובבים, מספרי סיפורים – כולם!

א.מ.י – אגודת אמני ישראל היא עמותה ציבורית המאגדת את כלל האמנים המבצעים בישראל. א.מ.י פועלת בין היתר למען קידום מעמד האמן, שיפור תנאי השתכרות ותנאי העסקה. קידום פעילות חוקתית ותקציבית בכל הקשור בענייני חינוך ותרבות בכנסת, קידומם המקצועי של חברי האגודה ועוד.

את הקמת האגודה יזמו ב-1979 מספר אמנים מהשורה הראשונה, בעיקר על מנת להושיט עזרה ולשמור על זכויותיהם המקצועיות של כל האמנים. בעיקר לאלה המתקשים לעמוד במלחמה המתמדת נגד קיפוח זכויותיהם. וכך קמה "מטריה" למאבק ולשמירה על תנאי עבודתם ושכרם של כלל אמני ישראל בתיאטרון, בקולנוע, ברדיו ובטלוויזיה, על במות הבידור ובכל מקום אחר.

אחד התפקידים הרגישים שא.מ.י. עוסקת בהם הוא סיוע לאמנים במצוקה בדרך של "מתן בסתר". לצד האגודה עומדות 2 קרנות לעזרה הדדית מהם מחלקת א.מ.י הלוואות ומענקים לאמנים רבים.

האמן מטבעו, הנו ברייה התורמת לסביבתה וכאן עולה חשיבותה של א.מ.י. כאגודה המנווטת את עיקר פעולות התנדבות האמנים בישראל.

א.מ.י מקיימת קשרים הדוקים וטובים עם איגודי אמנים בעולם ואף פעילה בהם.

הצוות

יוליה סימייב

רכזת פרויקטים

יואל ליבה

רכז פרויקטים ומחלקת זמרים

טניה סובול

רכזת מחלקת עולים ושחקנים

קטי סיבוני

קטי סיבוני

רכזת מחלקת רקדנים

ארז אלון

פיתוח מקצועי ומועדון הטבות

עו"ד צ'רלי בוזגלו

ייעוץ משפטי

חברי

הועד המנהל

ברכות

לרגל המינוי החדש

יונה אליאן | יו"ר הועד המנהל

רון גנג | חבר הועד המנהל

אייל באיער | חבר הועד המנהל

רוחמה רז | חברת הועד המנהל

עוזי אסנר | חבר הועד המנהל

דני כץ | חבר הועד המנהל

מרים אנגל | חברת הועד המנהל

יגאל פרי | חבר הועד המנהל

אסתר בואס | חברת הועד המנהל

ענבר טנזר | חברת הועד המנהל

בת חן הוורדי וקשי | חברת הועד המנהל

חברי ועדת ביקורת

משה גל | ביקורת

ניקו בר | ביקורת

שמואל אסרף | ביקורת

חברי ועדת משמעת

יוסי סגל | משמעת

דינה דורון | משמעת

אמל מורקוס | משמעת

יענקל`ה מנדל

פרידה

מיו"ר ועד המנהל היוצא

יעקב, יענק'לה מנדל

חברותי וחברי בא.מ.י., איגוד אמני ישראל

ברגשות מעורבים אני מבקש להיפרד כאן מתפקידי רב השנים כיו"ר א.מ.י., תקופה משמעותית ביותר בחיי. התחושות מורכבות כי מצד אחד הגיע הזמן שתיפתח הדלת לאנשים חדשים, לפעילות ולהנהגה חדשות וגם לי– יפתחו אופקים חדשים. מצד שני אני קצת נעצב אל לבי כי א.מ.י. עבורי זאת משפחה, ומשפחה לא עוזבים, ובעצם, כמו כולכם, אני ממשיך להיות חלק מהמשפחה כחבר נאמן, ומעמיד את נסיוני לכל ממשיכי הדרך.

יחד אתי עוזב את הועד המנהל ידידי חנן יובל, לו אני מבקש לומר תודה מיוחדת. חנן הנו ותיק חברי הועד המנהל בא.מ.י.: הוא התחיל את דרכו והתגייסותו לצדו של אלי גורליצקי ב-1984, משם המשיך עם מוסקו אלקלעי ז"ל, שייקה לוי, דודו דותן ז"ל– אותו החליף בתפקיד היו"ר אחרי מותו של דודו וב2002 קבל את פני כשנבחרתי אני להיות היו"ר, ומאז הוא לצדי.

גם חנן וגם אני נבחרנו לאחרונה לשמש כדירקטורים בחברת "אשכולות", תפקיד חשוב מאין כמותו לשמירת זכויות הביצוע של אמני ישראל, אבל גם כזה שמחייב אותנו לפרוש מהועד המנהל של א.מ.י., זאת על פי הסכם הפשרה שבא להביא שקט וקידמה ל"אשכולות". בתפקידי החדש כיו"ר דירקטוריון "אשכולות", כשלצדי חנן יובל כחבר הדירקטוריון, אני מבטיח להילחם על זכויותינו ולפעול לטובת כולנו, האמנים המבצעים. אני רואה זכות גדולה להמשיך את דרכו של היו"ר הקודם והמייסד של "אשכולות" ומי שהיה בין מייסדי א.מ.י.– אילי גורליצקי היקר.

כמעט עשרים שנה בתפקיד היו"ר הביאו לחיי חוויות, התרגשויות ותחושה של עשייה. לא תמיד הצלחנו בכל מה שרצינו אבל נדמה לי שזכיתי להביא הרבה כבוד וייקר לאיגודנו היקר, ידעתי לעמוד בפרץ במשברים גדולים ובמאבקים נגד כוחות רבים, כולל של ממשלת ישראל, הייתי שותף לגיוסים, למלחמות על מעמד האמן, לאירועים ולהפקות שהביאו לנו הרבה כבוד. את כל אלה – לא יכלתי להוציא אל הפועל ללא עובדינו המסורים במשרד וחברי הועד המנהל לאורך השנים. השם "א.מ.י." הנו מותג שאין שני לו!

בחילופי הדורות הנעשים בימים אלה– א.מ.י. מופקד בידיהם האמונות של רון גנג, היו"ר הנבחר החדש ומיה גביזון, המנכ"לית החדשה שלנו, לצד הועד המנהל וצוות העובדים. אני בטוח שהצוות הזה, מיה ורון, יידעו לנתב את דרכו של א.מ.י. לעתיד טוב. גם חנן וגם אני נמשיך להיות בסביבה, גם כחברי קרן אמ"י לעזרה הדדית וגם כחברים נאמנים באיגוד היקר לליבנו.

אשכולות | החברה לזכויות מבצעים

תפקידה של אשכולות לייצג את כל בעלי זכויות – המבצעים בישראל, בניהול משא ומתן על גובה התמלוגים – עבור כל הביצועים המשודרים, לגבות אותם מכל גוף שמעוניין לשדר/להשמיע/ולהציג את ביצועיהם ולחלק אותם לכל האמנים הזכאים.

כיצד היא פועלת?
על-ידי חתימה על "כתב העברת זכויות" מעביר השחקן את זכויות המבצעים שלו ל"אשכולות" ובכך מעניק לה כוח במקרה של תביעות שהיא תובעת בבית המשפט. בנוסף, במקרה שהמפיק ידרוש מן האמן להעביר אליו את זכויותיו, יוכל האמן לסרב ולומר שהזכויות הועברו כבר ל-"אשכולות". אשכולות חותמת על הסכמים עם גופי השידור השונים בהם היא מאשרת את השימוש בביצועים תמורת סכום כולל שנתי שיחולק בין כל האמנים שנעשה שימוש בביצועיהם.

צרו קשר
אשכולות | החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל בע"מ
אבן גבירול 30, תל-אביב 64078
טל. 03-5253737 פקס. 03-5285169
Email: eshkolot@eshkolot.co.il
בקרו באתר "אשכולות"
Web: http://www.eshkolot.co.il

לוגו אשכולות

לקבלת תמלוגים אנו ממליצים להיכנס לאתר אשכולות למידע והצטרפות

אנחנו כאן עבורכם

Keren Eshkolot Logo

קרן אשכולות לעזרה הדדית הינה יוזמה של אשכולות וזאת מתוך מטרה לסייע כלכלית, במידת האפשר, לאמנים מבצעים בישראל הזקוקים

דילוג לתוכן