אמנים עולים

ותושבים חוזרים

מדינה קולטת עולים חדשים מכל קצוות העולם, ואלו  פועלים על פי חזונו  של הרצל

"אם תרצו אין זו אגדה" 

ובכך מגשימים חלום מעצם הגעתם למדינת ישראל – מדינת היהודים
עולים רבים הינם אנשי תרבות ואמנות הפונים לאגודת אמני ישראל (א.מ.י) 
וזוכים ליווי וטיפול צמוד על ידי מחלקת האמנים העולים.
כיום המחלקה מונה כ-500 חברים.
 

דברי רכזת המחלקה

מיום הקמת מחלקת האמנים בא.מ.י נעשו פרויקטים ופעולות ענפות לצורך קידום וחשיפת האמנים בקרב הקהל המקומי ואנשי התרבות הישראלית.

בין הפרויקטים הבולטים חשוב לציין את שני מחזורי הקורס דיקציה והגעה לשחקנים וזמרים, אשר עזרו לכלל המשתתפים להשתלב במעגל העבודה ולהישאר בתחום התיאטרון והשירה. הפרויקט נתמך על ידי משרד העלייה והקליטה מחוז ת"א. בנוסף במשך 12 שנים ברציפות מתקיימים פסטיבלים של אמנים עולים, וזו דרך נוספת לקדם ולחשוף אותם בפני הקהל הישראלי. א.מ.י פועלת לילות כימים כדי לדאוג לרווחת האמנים ובתמיכה של משרד הקליטה קיבלה א.מ.י את האפשרות להרחיב את פעילותה. יחדיו הפקנו  עשרות פסטיבלים של אמנים עולים אשר הפכו לאירועים בולטים ומרכזיים גם בקרב הקהל הישראלי וביניהם סדרת פסטיבלים בשם "תודה, ישראל", "כל העולם במה", "מהעיירה היהודית לבוסתן ספרדי", "כל הכבוד" ערבי מחווה לגיבורי התרבות הישראלית חיים גורי, דן אלמגור, עפרה חזה, אפי נצר, עוזי חיטמן ועוד.

אמנים עולים מקבלים בא.מ.י את ההוקרה והצלחה המגיעה להם. בזכות א.מ.י הם זוכים להשתתף בפסטיבלים בינלאומיים בתחום תיאטרון בחו"ל.

פעילותה של א.מ.י כפי שתואר לעיל, מאפשרת לאמנים עולים התאקלמות קלה יותר בארץ בכל המישורים. כל אמן עולה יכול תמיד למצוא בא.מ.י אוזן קשבת לכל דבר ועניין. צוות העובדים של א.מ.י  מוכן תמיד ומזומן לעזור ולסייע ונותן שרות מסור ומקצועי. בנוסף א.מ.י מקיימת מאבקים לשיפור תנאי עבודתם של האמנים, להעלאת שכר בהתאם לתעריפי א.מ.י ולהבטחת ניסוח חוזי עבודה הוגנים המגנים על זכויות האמנים.

היום לשמחתי האמנים העולים הינם חלק בלתי נפרד ממשפחת אמני ישראל, והם זוכים לייעוץ משפטי, ייעוץ רו"ח, סיוע כספי לנזקקים, הטבות והנחות רבות. בנוסף אמנים עולים כחברי האיגוד מקבלים מענקים לעידוד היצירה ע"ש אהוד מנור, מענקים משמעותיים בשיתוף עם קרן רבינוביץ', הדרכות מקצועיות, סדנאות, כיתות אמן ועוד.

אני מאחלת יצירה פורייה לכל חברי א.מ.י ותמיד כאן בשבילכם

בכבוד רב,

טניה סובול
רכזת מחלקת אמנים עולים ותושבים חוזרים

טניה סובול | רכזת המחלקה

טניה סובול הינה  שחקנית בעצמה, עלתה לישראל בשנת 1992 מברית המועצות ובאותה השנה הצטרפה כחברה ל-א.מ.י.

לפני עלייתה, השחקנית טניה סובול שיחקה בתיאטרון רפרטוארי במשך 15 שנים, שיחקה גם בטלוויזיה ובקולנוע של ברית המועצות. טניה סובול המשיכה להתעסק במקצוע שלה גם בארץ, השתתפה כשחקנית בהרבה סדרות בטלוויזיה הישראלית ביניהם: "זינזאנה", "תיק סגור", "טיפול נמרץ", "חדר מלחמה" ועוד, שיחקה בתפקידים נחשבים גם בקולנוע ישראלי ביניהם סרטים: "כרוניקה של אהבה", "מכתבי לאמריקה" ועוד, כמו כן שיחקה בתיאטרון  הסמטה בהצגה "החדר" מאת הרולד פינטר.

Diction Course

פרויקט א.מ.י. 2023

קורס דיקציה והגיה בעברית בימתית לאמנים עולים

בניהולה של טניה סובול

 

משך הקורס 3 חודשים  [378 שעות]

תמונות מטקס סיום הקורס | 18.05.2023 צוותא

צלם: חנין ליאל [ khanin.alex ]

אשכולות | החברה לזכויות מבצעים

תפקידה של אשכולות לייצג את כל בעלי זכויות – המבצעים בישראל, בניהול משא ומתן על גובה התמלוגים – עבור כל הביצועים המשודרים, לגבות אותם מכל גוף שמעוניין לשדר/להשמיע/ולהציג את ביצועיהם ולחלק אותם לכל האמנים הזכאים.

כיצד היא פועלת?
על-ידי חתימה על "כתב העברת זכויות" מעביר השחקן את זכויות המבצעים שלו ל"אשכולות" ובכך מעניק לה כוח במקרה של תביעות שהיא תובעת בבית המשפט. בנוסף, במקרה שהמפיק ידרוש מן האמן להעביר אליו את זכויותיו, יוכל האמן לסרב ולומר שהזכויות הועברו כבר ל-"אשכולות". אשכולות חותמת על הסכמים עם גופי השידור השונים בהם היא מאשרת את השימוש בביצועים תמורת סכום כולל שנתי שיחולק בין כל האמנים שנעשה שימוש בביצועיהם.

צרו קשר
אשכולות | החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל בע"מ
אבן גבירול 30, תל-אביב 64078
טל. 03-5253737 פקס. 03-5285169
Email: eshkolot@eshkolot.co.il
בקרו באתר "אשכולות"
Web: http://www.eshkolot.co.il

לוגו אשכולות

לקבלת תמלוגים אנו ממליצים להיכנס לאתר אשכולות למידע והצטרפות

אנחנו כאן עבורכם

Keren Eshkolot Logo

קרן אשכולות לעזרה הדדית הינה יוזמה של אשכולות וזאת מתוך מטרה לסייע כלכלית, במידת האפשר, לאמנים מבצעים בישראל הזקוקים

דילוג לתוכן